Uczniowski Klub Sportowy "Sprint" Legnica – O nas

Uczniowski Klub Sportowy Sprint Legnica powstał w 2006 roku. Jest to klub lekkoatletyczny. Licencja Klubu zarejestrowana jest w Dolnośląskim Związku Lekkiej Atletyki i wchodzi w skład struktur Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Corocznie bierzemy udział w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego i ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Wielu naszych zawodników znajduje się w Narodowej Bazie Talentów, reprezentacji Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce w różnych rocznikach oraz w Kadrze Polski. Nasze zawodniczki i zawodnicy zdobywają wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce oraz w zawodach międzynarodowych.

Współpracujemy z Legnickim Szkolnym Związkiem Sportowym wspomagając przy organizacji imprez przełajowych i lekkoatletycznych na terenie Legnicy, Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki przy organizacji imprez, wspomagamy również OSiR Legnica oraz Dziecięcą Akademią Lekkoatletyczną, gdzie wyszukujemy talenty.

Uczniowski Klub Sportowy "Sprint" Legnica – O nas