Uczniowski Klub Sportowy "Sprint" Legnica

Uczniowski Klub Sportowy "Sprint" Legnica

Ogólnopolski 3 Mityng im. płk Wiesława Kiryka

W sobotę zawodnicy Uks Sprint Legnica Szymon Pawłowski i Kacper Stanio pobili w pierwszym swoim starcie swoje rekordy życiowe. W biegu na dystansie 200 m w kategorii mężczyzn, bardzo mocno obsadzonym biegu startował Halowy Mistrz Świata i Rekordzista Świata w sztafecie 4x400 m Łukasz Krawczuk, który wygrał bieg na 200 m z wynikiem 22,13 s, a drugie miejsce zajął Szymon Pawłowski z rekordem życiowym 24,70 s.

Drugi zawodnik Kacper Stanio zwyciężył w pchnięciu kulą 5 kg z rekordem życiowym 10,29 m.

Sobotnie zawody były doskonale przygotowane i przeprowadzone. Mieliśmy szczęście spotkania naszych największych lekkoatletów takich jak Marcin Lewandowski wielokrotny Mistrz Świata i Europy w biegach średnich 800 m i 1500 m . Prowadzącym spikerem był Marek Plawko Mistrz Europy w biegu na dystansie 400 m ppł i zdobył srebrny medal, w 2007 w Mistrzostwach Świata w Osace zdobył brązowy medal w 400 m ppł i w sztafecie 4x400 m również brąz.

mityng